Ляпас для Орбана! Парламент Угорщини змінив конституцію, щоб той не повернувся на посаду прем’єра

Ляпас для Орбана! Парламент Угорщини змінив конституцію, щоб той не повернувся на посаду прем'єра

В Угорщині депутати парламенту підтримали 16-ту поправку до Конституції, яка унеможливлює повернення Віктора Орбана на посаду прем’єра. Поправка обмежує перебування прем’єр-міністра на посаді вісьмома роками. Про результати голосування повідомив прем’єр Угорщини Петер Мадяр у соцмережі Х, передають Патріоти України.

Поправка, ініційована депутатами від партії «Тиса» Мартоном Меллетей-Барною та Іштваном Хантоші, була ухвалена 135 голосами, 50 депутатів виступили проти, а ще шестеро утрималися.

За даними Мадяра, конституційну поправку ухвалила парламентська більшість партії «Тиса». Як зазначається, відповідно до нових норм, прем’єр-міністр зобов’язаний залишити посаду після двох термінів або восьми років. Політики, які вже відпрацювали не менше восьми років на посаді голови уряду, більше не можуть балотуватися на неї.

При цьому зазначений восьмирічний термін розраховується починаючи від 2 травня 1990 року.Водночас, до основного закону також внесли норму, згідно з якою повноваження прем’єр-міністра припиняються, якщо загальний термін його перебування на посаді становить щонайменше вісім років.Варто зазначити, що колишній прем’єр Орбан, який перебував при владі 16 років поспіль, юридично втрачає шанс повернутися на посаду. Також відповідною поправкою парламент ліквідував Управління захисту суверенітету – структуру, яку Орбан створив у 2023 році для боротьби з «іноземним впливом».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *